Четвер, 06.08.2020, 14:15
Вітаю Вас Гість | RSS


Державний навчальний заклад 
"Дружківський професійний ліцей"

Статистика

Музей "Джерело"

 

Робота музею "Джерело" на "лінії зіткнення"

План роботи музею на 2018-2019 навч. роки

     На базі Державного навчального закладу «Дружківський професійний ліцей», з квітня 2010 р. працює музей «Джерело».Метою створення музею стало: збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури та залучення учнів ліцею до надбань національної і світової історико-культурної спадщини; вдосконалення роботи з патріотичного виховання; формування національної свідомості і самосвідомості учнів; виховання духовної культури учнів; створення умов для вільного вибору світоглядної позиції; усвідомлення спадкоємності поколінь, виховання любові до Батьківщини.

                                

    Людина – дитина свого часу, своєї країни, і почуття Батьківщини завжди невід’ємне від почуття історії. В її долі сплітаються в єдиний вузол минуле, сучасне і майбутнє. Без знання свого коріння людина приречена бути перекотиполем, яке позбавлене морального життєвого стержня.

     ПТНЗ – це не просто будівля, це частина життя, де проходить частина юності людини. А якщо ПТНЗ виповнилося 75 років, то через нього пройшло не одне покоління. Якими були її учні, ким вони стали, що зробили для майбутнього?

     Відповіді на ці питання намагаються знайти юні краєзнавці нашого учбового закладу. Протягом багатьох років збирався матеріал, і зараз він займає почесне місце серед експонатів музею.

     Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любої до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

                     

     Матеріали, зібрані за допомогою колективу вчителів, колишніх випускників та старожилів нашого району, розміщені за розділами:

  • Загальна характеристика навчального закладу;
  • Довоєнні роки – матеріали про випускників 1940-1941 рр.;
  • Шляхи і долі воєнних років;
  • Післявоєнні роки (1950-2000 рр.);
  • Вітрини та виставки;
  • Вітальні матеріали до ювілеїв ДНЗ «Дружківський ПЛ».

     Кожен із розділів містить багато матеріалу про випускників, працівників школи та учасників Другої Світової війни.

     Велику і корисну роботу виконують краєзнавці, збагачуючи знання про рідний край.

     У музеї є експозиції присвячені вчителям-ветеранам праці, які віддали багато років нашому ПТНЗ, вихованню молодого покоління. Кожного року ми вітаємо їх з Днем Вчителя і запрошуємо на святковий концерт.

     До музею часто приходять випускники різних поколінь, розповідають спогади про своїх рідних, знайомих, дарують музею випускні фото.

     Лекторська група проводить екскурсії для гостей нашого навчального закладу, учнів,ветеранів. Стало традицією у перші дні нового навчального року проводити екскурсії до музею з першокурсниками, розповідаючи про історію ліцею.

     Зібраний у музеї матеріал допомагає у проведенні уроків історії. На базі музею з учнями були проведені уроки історії з теми: «З присвятою замордованим голодом…» (до дня пам’яті жертв Голодоморів), «Як це було…» (до дня Гідності та Свободи).

     На жаль, роки беруть своє і учасників Другої Світової війни стає все менше. За ними закріплені групи волонтерів, підтримується постійний зв'язок, надається допомога.

                        

     Учасникам війни і дотепер сняться вогненні роки, крижані переправи, кровоточать їхні тілесні й душевні рани. Величезний життєвий досвід накопичили вони за своє тривале, нелегке життя. Їхня пам'ять містить неймовірну кількість найціннішої інформації про бачене і пережите.

     Члени пошукового загону продовжують збирати та поповнювати музей матеріалами про учасників Другої Світової війни, які навчались у нашому закладі. Декому з них було присвоєне почесне звання Героя Радянського Союзу:П.А.Дорошенко, В.І.Кириленко, Л.Н.Бобров та інші. Їх імена золотом вписані під куполом залу Вічної слави в Українському музеї Великої Вітчизняної війни у числі 243 героїв, що захищали нашу Батьківщину.

     У музеї є цінні матеріали про воїнів – інтернаціоналістів, випускників нашого навчального закладу.

                 

     Минули десятиліття, виросли цілі покоління людей, які знали про війну тільки з кінофільмів та шкільних підручників, але на жаль, починаючи з 2014 року, наша Батьківщина потрапила у важке становище, на нашій рідній землі сполохнула кровава війна, а наш  рідний регіон перебуває на вістрі потенційного удару ворогів. Тут завжди неспокійно. Постійні обстріли, поранені, загиблі…

     За таких умов ми не можемо залишатися осторонь, наш громадський обов’язок збирати усю інформацію про події, що відбуваються, збирати матеріали про мужніх героїв, які зараз знаходяться на лінії вогню і ціною свого життя захищають наш спокій. Саме тому робота нашого музею направлена на співпрацю з бійцями – учасниками АТО.

             

      Ми розуміємо, що до творення нового бачення Героїв сьогодення важливо залучати учнів усіх курсів, так як їм зараз дуже потрібні нові кумири та приклади для наслідування. Саме завдяки цій роботі ми зможемо сформувати нове бачення хто такі Герої новітньої доби, що сьогодні боронять Україну на передовій. В цей нелегкий для нашої країни час дуже важливо, щоб кожен з нас незалежно від віку був справжнім патріотом, відчув свою належність до українського народу. Саме від нашої духовної єдності зараз залежить майбутнє нашої країни і навіть саме її існування.

            

     В ДНЗ «Дружківський ПЛ» виховання патріотизму є одним з пріоритетних напрямків суспільно-масової роботи. І в умовах нашої дійсності цей напрямок набуває ще більшої значущості. Наші випускники поповнюють ряди бійців армії, а найприємніше, що колишній учасник нашого історичного гуртка, який існує на базі музею «Джерело»: Циганков Станіслав (2014 року випуску), зараз проходить службу та захищає наш рідний край.

     Учні нашого навчального закладу приймали участь у Всеукраїнській акції: «Напиши листа бійцю АТО», а також  приймають участь у історико – пошуковому етапі «Герої серед нас».

           

     Напередодні Дня захисника України військовослужбовці Національної гвардії відвідали ДНЗ «Дружківський ПЛ», взяли участь у проведенні екскурсії до музею «Джерело».

     Бійці Нацгвардії, які сьогодні виконують завдання в зоні АТО, розповіли учням про історію застування і значення молодого свята – Дня захисника України. Під час зустрічі багато чого доброго було сказано про героїв нового часу, які ціною власного життя, стали на захисті незалежності нашої держави.

     Це назавжди залишиться у нашій пам’яті та у наших серцях!

             

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Copyright MyCorp © 2020