Понеділок, 01.03.2021, 12:03
Вітаю Вас Гість | RSS


Державний навчальний заклад 
"Дружківський професійний ліцей"

Статистика

Електрозварник

Відомості про професію
 

Код та назва професії:

7212.1     Електрозварник ручного зварювання
7212.2     Контролер зварювальних робіт
 
Термін навчання: 
3 роки (на базі 9 класів)
10 місяців (на базі 11 класів)
 
                              
Навчальна база: 
майстерня ДПЛ, підприємства та організації міст Дружківка, Краматорськ
 

Кваліфікація: 

учні, після закінчення ліцею, отримують ІІ–ІV розряд з обраної професії
 
Електрозварник ручного зварювання
 
Завдання та обов’язки.
Виконує ручне зварювання в усіх просторових положеннях зварного шва, крім стельового. 
 
Повинен знати:
- будову електрозварювальних машин;
- вимоги до зварного шва та поверхонь після кисневого різання;
- властивості та значення обмазок електродів;
- основні види контролю швів;
- способи підбирання марок електродів залежно від марок сталей;
- причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій у зварювальних виробах і заходи запобігання їм.
 
 
 
Контролер зварювальних робіт
 
Повинен уміти:
 
· контролювати якість та приймати складання під зварювання та зварні з'єднання виробів, вузлів та конструкцій з низьковуглецевих сталей;

· чистоту поверхні краю, перевіряти геометрію краю шаблоном тощо;

· відповідність вихідних зварних матеріалів технічним умовам;

· наявність сертифікатів, якість сушіння та прожарювання;

· чистоту поверхні зварного дроту тощо.

 
Повинен знати:

· основні вимоги підготовки до зварювання виробів та вузлів;

· основи технологічних процесів зварювання; вимоги до зварних матеріалів;

· допуски під час зварювання виробів та вузлів, які контролює;

· умови позначення зварних швів на кресленнях.

Загальнопрофесійні вимоги

 
Повинен поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій:

· раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

· дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати брак у роботі;

· знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

· використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

· знати інформаційні технології.
Характер роботи

У професії зварювальника солідні історичні корені. Кування і зварювання металу - стародавнє ремесло. Більше 2,5 тисяч років тому люди вже плавили і з'єднували метали. Прообразом зварювальника був коваль. Нарешті, трохи більше 100 років тому промислова революція привела до використання електричної енергії, появі зварювального апарату (газового пальника) і зварювальника як самостійної робочої професії.

Зварник - це не просто робочий зі зварювання металів. Він виконує роботи по електричному зварюванні деталей і конструкцій, строго дотримуючи технологічні режими зварювання, норми витрати матеріалів, правила технічної експлуатації устаткування і техніки безпеки. Це фахівець, який здатний застосовувати методи, спрямовані на запобігання виникнення дефектів в області зварного шва і контроль їх рівнів в процесі зварювання. І в цьому його суть роботи зварювальника близька до діяльності інженера. Добре виконане зварне з'єднання не поступається по міцності основного металу. Від якості роботи зварювальника залежить дуже багато: надійність і довговічність зброї, знарядь праці, труб нафтогазопроводу і будівельних конструкцій.

Контролер зварювальних робіт – робітник, фахівець зварювального виробництва, який контролює якість зварних з’єднань. Професія відповідальна, від якості роботи якої залежить довготривалість і стійкість зварювальних конструкцій.

Зварювання є найбільш економічним і ефективним різновидом постійного з'єднання металів. По суті, це єдиний спосіб поєднати дві або більше металевих деталей так, щоб вони стали одним цілим.

Зварник виконує роботи по електрозварці металевих деталей, вузлів і конструкцій. Він збирає металеві заготовки, налагоджує зварювальне обладнання, обирає спосіб зварювання. Він готує вироби, вузли та з'єднання під зварювання, зачищає шви після зварювання та різання, обслуговує необхідне для зварки устаткування.

Не дивлячись на те, що зварювальник – робота ручна, щоб оволодіти професією, необхідно мати базові знання по точним наукам, тобто з фізики, хімії, математики, а також засвоїти технологію зварювання та різання металів, виготовлення зварювальних конструкції, вміти працювати зі зварювальним устаткуванням, та дуже важливо вивчити норми охорони праці на підприємстві. Професія зварювальника потребує майстерності. Тут потрібна як технічна жилка, так й творча.

Ринок праці

Контролери зварювальних робіт можуть працювати на підприємствах машинобудівної, паливної, газової промисловості і на будівництві.

Зварювальні роботи є важливою частиною процесу підготовки до будь-якого виробництва. Просто задумайтеся - зварювання потрібна для виготовлення обладнання, на якому випускається практично все, з чим ми стикаємося щодня: папір, текстиль, канцелярія, автомобілі... що завгодно! Саме тому кваліфіковані зварювальники затребувані у всі часи і при будь-якій економічній ситуації. Крім того, зварювальний індустрія є одним з лідерів в області інновацій і інвестицій у розвиток технологій. Стрімкий економічний розвиток у багатьох країнах світу вимагає постійного поліпшення і оптимізації технологій зварювання для досягнення максимального результату при мінімальних витратах.

Порівняно невелика кількість фахівців по зварюванню зайнято в ремонтній і відновної індустрії. Це стосується як робіт з ремонту автомобілів і архітектурних споруд, так і відновлення зношених деталей виробничого обладнання.

Щоденні зварювальні роботи дозволяють існувати і розвиватися містах. Ми рідко замислюємося про те, що їздимо по мостах, які виготовлені і підтримуються у функціональному стані виключно завдяки зварюванні; про те, що від якості зварювання та своєчасної перевірки і відновлення залежить наша безпека при поїздці в ліфтах; про те, що лише завдяки розвитку зварювальних технологій стають можливими химерні рішення в архітектурі і зовнішньої реклами. 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2021